ДІЇ ДОГОВОРУ СТРАХУВАННЯ КАСКО В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

24.02.2022 року Указом президента України № 64/2022 введено в Україні воєнний стан у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України. Воєнний стан в Україні продовжується до 25 травня 2022 року.


Останній час СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» отримала велику кількість звернень наших клієнтів областей з проханням роз'яснити: «Чи являється введення воєнного стану підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування за договором страхування КАСКО?» .
У зв'язку з цим, СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» офіційно повідомляє, що введення воєнного стану ніяк не вплине на роботу страхової компанії і не є підставою для відмови у страховій виплаті.


Виняток в частині умов саме воєнного стану становлять випадки, коли збиток пов'язаний безпосередньо з воєнними подіями та є їх наслідком або відбувся на тимчасово окупованій території або в умовах нестабільного правопорядку. Наприклад, автомобіль був задіяний у бойових діях, або пошкоджений внаслідок воєнних дій, або примусово вилучений у військових потребах, пошкоджений на тимчасово окупованих територіях. Згідно зі світовою практикою і чинним законодавством України, такі збитки не є страховими випадками, і страхова виплата за ними не буде здійснена.


«З точки зору роботи страхової компанії - нічого не змінилося. Країна живе в умовах війни і, на жаль, це стало частиною нашого життя. Компанія не планує ніяких змін у своїй діяльності та не бачить підстав для введення додаткових обмежень за договорами страхування КАСКО. Тому ми й надалі будемо проводити виплати й приймати на страхування автомобілі», – зазначив директор СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» Іван Загреба.


Звертаємо вашу увагу, що під час дії воєнного стану всі страхові випадки врегульовуються відповідно до чинного законодавства України у сфері страхування, правилами страхування та безпосередньо укладеним договором страхування.