ДІЇ ДОГОВОРУ СТРАХУВАННЯ КАСКО В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила введення воєнного стану в 10-ти прикордонних областях України: Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській та Херсонській, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. За таке рішення проголосували 276 народних депутатів. Указом Президента України №390/2018 від 26.11.2018 воєнний стан введено на 30 діб з 2 години 26 листопада 2018 року до 2 години 25 грудня 2018 року.

За останні дві доби СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» отримала велику кількість звернень клієнтів із прикордонних областей з проханням роз'яснити: «Чи належить введення воєнного стану до форс-мажорних обставин і чи є його введення підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування за договором страхування КАСКО?» .

У зв'язку з цим, СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» офіційно повідомляє, що введення воєнного стану ніяк не вплине на роботу страхової компанії і не є підставою для відмови у страховій виплаті, навіть якщо страхова подія з автомобілем відбулася на території однієї з прикордонних областей.

Виняток становлять випадки, коли збиток пов'язаний безпосередньо з воєнними подіями або є їх наслідком. Наприклад, автомобіль був задіяний у бойових діях, або пошкоджений внаслідок воєнних дій, або примусово вилучений у військових потребах. Згідно зі світовою практикою і чинним законодавством України, такі збитки не є страховими випадками, і страхова виплата за ними не буде здійснена.

«На разі нічого не змінилося. Країна живе в умовах загрози вже кілька років і, на жаль, це стало частиною нашого життя. Компанія не планує ніяких змін у своїй діяльності та не бачить підстав для введення додаткових обмежень за договорами страхування КАСКО в регіонах дії воєнного стану. Тому ми й надалі будемо проводити виплати й приймати на страхування автомобілі», – зазначив директор СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» Іван Загреба.

Звертаємо вашу увагу, що під час дії воєнного стану всі страхові випадки врегульовуються відповідно до чинного законодавства України у сфері страхування, правилами страхування та безпосередньо укладеним договором страхування.