Маю АВТОЦИВІЛКУ. Чи варто купувати КАСКО?

Провідний фахівець ВІДІ Страхування Андрій Бугай
надасть відповідь на ці питання.

 

У щасливого власника нового автомобіля з’являється й новий дуже важливий обов’язок – оформити на машину страховку. Але навіть досвідчені власники автомобілів не завжди в курсі, яку саме необхідно купувати: КАСКО чи Автоцивілку. Щоб розібратися з цими нюансами, читайте нашу статтю.

 

Основні відмінності між Автоцивілкою та КАСКО

Купив авто – оформ страховий поліс! Це обов’язок кожного автовласника. Давайте ж розбиратися, у чому принципова різниця між цими різновидами страхування:

По-перше, Автоцивілка – це обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (скорочено – ОСЦПВ), а КАСКО – добровільне.

По-друге, Автоцивілка покриває збитки третім особам, яким завдав шкоди винуватець-власник ТЗ, а КАСКО – самому володільцю ТЗ.

Звідси, ОСЦПВ має бути у всіх власників транспортних засобів, оскільки це різновид державного захисту постраждалих від дорожньо-транспортних пригод. Іншими словами, якщо сталася ДТП з вини водія, то він не отримує компенсації за отримані збитки, проте і не сплачує потерпілим за лікування чи ремонт ТЗ. 

 

КАСКО ж передбачає захист саме авто власника у випадках:

  • якщо авто викрали;
  • сталося самозаймання або пожежа;
  • стихійних лих;
  • ДТП;
  • шкоди, завданої третіми особами;
  • зовнішній вплив різноманітними предметами.

Зверніть увагу! Оформлення КАСКО є обов’язковою умовою, якщо ви купуєте транспортний засіб в кредит або на умовах лізингу. Тобто якщо ви придбаваєте авто з салону на таких умовах, маєте оформити 2 поліси, щоб убезпечити і себе, і можливого опонента від незапланованих витрат.

Оформив ОСЦПВ. Чи варто купувати Автоцивілку?

Придбати обидва поліси – це, звичайно ж, рішення самого автовласника. Проте зазначимо, що маючи КАСКО ви убезпечуєте себе від виникнення багатьох непередбачуваних обставин. І тут не має значення – ви досвідчений водій чи тільки набираєте досвіду. Оскільки можуть виникати обставини, які не залежать від вас і буде дуже прикро не тільки від самої ситуації, а ще й від додаткового навантаження на ваш сімейний бюджет.

Тож бережіть своє здоров’я і нерви – оформляйте обидва види автострахування.

Чи потрібен поліс Автоцивілки, якщо є КАСКО?

Як вже зазначалось вище, ОСЦПВ – обов’язковий вид страхування, який передбачений законодавством України. Тобто, без наявності такого поліса не можна курсувати українськими шляхами. Варто також пам’ятати, що у випадку, коли вас зупинила поліція, працівники ДПС обов’язково перевіряють наявність саме Автоцивілки. І якщо виявиться, що ви її не оформлювали – отримаєте штраф, навіть за наявності КАСКО!

Тож убезпечте себе від будь-яких неприємних ситуацій на дорозі – оформіть обидва поліси. Тим паче, що на сьогодні не обов’язково мати друкований варіант цих документів. Ви можете зберігати електронний у себе в смартфоні у застосунку “Дія” або Інтернет-банкінгу, де купували поліс.

 

Потрапив у ДТП. Який поліс використати?

Це перше питання, яке виникає у власника двох полісів. Отже, давайте розбиратись:

1. Маю два поліси: яким скористатись?

Якщо ви стали винуватцем дорожньо-транспортної пригоди – застосовуйте Автоцивілку. Так постраждалі отримають компенсацію за завдані вами збитки. Проте не втрачайте можливості покрити і власні. Для цього скористайтесь КАСКО. Отже, використовуйте обидва договори автострахування.

2. Сталась ДТП з вини сторонніх осіб: що робити? Куди дзвонити? 

Рішення приймаєте ви особисто. Проте варто пам’ятати, бездіяльність – не гарантія компенсації. Тож для того, щоб отримати виплату на відновлення здоров’я та реставрацію авто – засвідчіть автопригоду. Для цього необхідно зателефонувати у поліцію, яка потім складе протокол, на основі якого можна звернутись до своєї КАСКО-страхової. Зауважимо, що розмір покриття збитків напряму залежить від ступеня зношеності вашого ТЗ.  У свою чергу, винуватець повинен повідомити про інцидент компанію, де він оформляв договір ОСЦПВ.

Таким чином, наявність двох полісів мінімізує всі непередбачені ризикові ситуації. Буде можливість отримати виплати незалежно від того, хто створив ДТП.

3. Яким чином відбувається відновлення завданих збитків за КАСКО?

Тут є два шляхи: перший – безпосередній ремонт ТЗ на визначеному СТО або у дилерському центрі. У такому випадку страхова компанія відправляє авто на гарантійний ремонт до відповідної фірми, визначеного страховою. Результат – страхувальник отримує відремонтовану машину. І тут важливо пам’ятати: у договорі страхування обов’язково має бути зазначено виконавця цих робіт (його повне найменування, юридична адреса та банківські реквізити).

Другий – грошова компенсація. У такому випадку проводиться грошова оцінка завданих збитків. Її проводить спеціальна незалежна експертна служба або фахівець страховика. Інший варіант – виконати ремонтні роботи самостійно та подати до страхової всі чеки та акти виконаних робіт. 

Зверніть увагу! Варіанти відшкодування завданих збитків варто обговорювати на стадії підписання договору страхування. Де, у свою чергу, зазначаються всі ці нюанси.Так ви убезпечите себе від спірних питань та непорозумінь.

4. Мої дії при настанні страхового випадку?

Все залежить від ситуації, що виникла:

Якщо це викрадення або серйозні руйнування автомобіля – одразу повідомляйте про це поліцію.

  • Є постраждалі особи – негайно викликайте швидку та поліцію.
  • Авто зазнало сильних пошкоджень, пасажири не можуть самостійно вибратись з нього або воно зайнялось – дзвоніть у службу порятунку, швидку та поліцію.
  • Завершальний етап – повідомити про інцидент страхову. Для цього необхідно зателефонувати за номером, який вказано у полісі і розповісти про ситуацію, що виникла. Фахівець компанії надасть детальну інформацію про перелік необхідних документів, які необхідно надати, щоб отримати відшкодування та пояснить всю процедуру і терміни, яких обов'язково треба дотримуватись! За першої можливості відвідайте офіс страхової компанії та напишіть письмову заяву! Слідкуйте всім інструкціям та рекомендаціям, які надає вам страховик. Так ви точно зможете отримати виплати.

            Отже, щоб максимально убезпечити себе – оформляйте обидва поліси страхування! Це мінімізує ваші особисті витрати.