Автоцивілка (ОСЦПВ)

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів
Які розміри виплати можуть бути?
1
Ліміт відповідальності за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 250 000,00 гривень на одну потерпілу особу та 1,25 мільйона гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб;
2
Обов'язковий ліміт відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, становить 500 000,00 на одну потерпілу особу та 5 мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб;
Які документи потрібні для оформлення
Card image cap
Водійське посвідчення
Card image cap
Ідентифікаційний код
Card image cap
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу
Купуйте поліс ОСЦПВ в «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ»

Страховий поліс ОСЦПВ* (Автоцивілка) – це обов'язковий вид страхування відповідальності водія в Україні.

Вартість страхового полісу ОСЦПВ є рівнозначною в усіх страхових компаніях і залежить тільки від об’єму двигуна, місця реєстрації та типу транспортного засобу. Це рішення прийнято на законодавчому рівні.

Покриття поліса ОСЦПВ та ліміт відповідальності водія регламентуються чинним законодавством України. Страховий поліс діє виключно на території України.

*Договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів оформлюється ТДВ «СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ», як агентом на підставі договорів доручення.

Заповніть форму, і ми розрахуємо вартість та доставимо Вам поліс, оформлений на традиційному паперовому бланку.

Поширені запитання
Страхова компанія після виплати страхового відшкодування потерпілій особі має право подати регресний позов проти страхувальника або водія транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду, за умови, якщо він не повідомив страхову компанію у строки та за умов, визначених у п. 33.1.2. Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» («33.1. У разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов’язаний: [...] 33.1.2. вжити заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди»).
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від даного виду страхування на території України звільняються:
• Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом.
• Інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності.
Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) у порядку, згідно з цим Законом. Звертаємо Вашу увагу, що згідно з п. 2.1. Правил дорожнього руху водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) на території України, повинні мати при собі відповідні документи (посвідчення). Розмір страхового платежу за одним договором ОСЦПВВНТЗ зменшується на 50% за умови, що страхувальником є громадянин України: • Учасник війни.
• Інвалід II групи.
• Особа, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, I або II категорії.
• Пенсіонер.
При цьому транспортний засіб повинен мати робочий об’єм двигуна до 2500 кубічних сантиметрів включно і належати цьому громадянину на правах власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до цих категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.
Договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, що підлягають обов’язковому технічному контролю відповідно до Закону України «Про дорожній рух», укладаються страховиками за умови проходження зазначеними транспортними засобами обов’язкового технічного контролю, якщо вони згідно з протоколом перевірки технічного стану визнані технічно справними. Такі договори укладаються на термін, що не перевищує терміну чергового проходження транспортним засобом обов’язкового технічного контролю, відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух». Згідно із Законом України «Про дорожній рух» обов’язковому технічному контролю не підлягають:
1. легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби — незалежно від строку експлуатації;
2. легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них — із строком експлуатації до двох років.
Згідно зі ст. 37 Закону України «Про дорожній рух» забороняється експлуатація транспортних засобів без чинного на території України поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ). Також згідно з Правилами дорожнього руху поліс ОСЦПВВНТЗ входить до переліку документів, які водій завжди повинен мати при собі при здійсненні поїздки. При цьому водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні документи (посвідчення). Згідно зі ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки поліс ОСЦПВВНТЗ, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн). Згідно з пп. 38.2. — 38.2.1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) після виплати страхового відшкодування потерпілій особі має право подати регресний позов власнику, водієві транспортного засобу, що послужив причиною дорожньо-транспортної пригоди, який не застрахував свою цивільно-правову відповідальність, крім осіб, звільнених від даного виду страхування на території України (учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом; інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, який належить інваліду I групи, у його присутності).
Для оформлення поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) необхідні наступні документи та інформація:
Для страхувальника-фізособи:
• паспорт;
• ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
• протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, якщо транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному контролю.
Для страхувальника-юрособи:
• назва;
• код ЄДРПОУ;
• фактичне місце розташування;
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
• протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, якщо транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному контролю.
У цьому випадку страховик здійснить виплату страхового відшкодування потерпілій особі, а після виплати має право подати регресний позов проти страхувальника або водія транспортного засобу, який став причиною дорожньо-транспортної пригоди.
Так, відповідно до ст. 18 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», дія договору обов’язкового страхування може бути достроково припинена за ініціативою страхувальника:
1. на письмову вимогу страхувальника, про що він зобов’язаний повідомити страховика не пізніше ніж за 30 днів до дати припинення дії договору страхування та надати оригінал поліса страховику;
2. у разі виходу транспортного засобу з власності страхувальника проти його волі або знищення транспортного засобу;
3. на інших підставах, передбачених законом.
У разі дострокового припинення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) страховик вилучає страховий поліс та анулює його. За умови відсутності виплат страхового відшкодування за цим договором страховик повертає страхувальнику частину страхового платежу, яка обчислюється пропорційно періоду страхування, що залишився до закінчення терміну дії договору, з утриманням у передбачених законом випадках понесених витрат на ведення справи, але не більше 20 відсотків цієї частки.
Якщо відмова страхувальника від договору обумовлена порушенням умов договору страховиком, такий страховик повертає страхувальнику сплачені ним страхові платежі в повному обсязі.
Так, можна.
Це:
• Оригінал договору страхування (поліс). Поліс видається Страхувальнику тільки після оплати ним страхового платежу.
• Стікер. До кожного полісу видається один стікер. При втрати стікера дублікат не видається.
• Європротокол. До кожного полісу видається один бланк європротоколу. Європротокол видається повторно за письмовою заявою страхувальника у разі його втрати, використання і т.п.
Якщо Ви вважаєте, що ліміт відповідальності з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) занадто малий, Ви можете скористатися добровільним страхуванням цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. При цьому важливо відзначити, що добровільне страхування не замінює обов’язкове, а тільки доповнює: при настанні страхового випадку в дію вступає поліс ОСЦПВВНТЗ. Якщо розмір претензій від постраждалих осіб є більшим, ніж максимальний розмір виплат за полісом ОСЦПВВНТЗ, відсутня сума виплачується за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту.
З ПОЧАТКУ 2025 РОКУ
СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» ВИПЛАТИЛА КЛІЄНТАМ ЗА ДОГОВОРАМИ КАСКО
26 942 428 грн
КЛЮЧОВЕ СЛОВО –ВИПЛАТИЛА

Автомобіль для сучасного українця – частина життя, роботи, а інколи навіть хобі. І, звісно ж, кожен водій хоче почуватися за кермом впевнено та безпечно. Саме тому так важливо мати надійний захист у вигляді Автоцивілки – обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВ).

З 2025 року в Україні запрацювала система прямого врегулювання страхових випадків. Це означає, що якщо ви постраждали в ДТП, ви можете звертатися за компенсацією безпосередньо до своєї страхової компанії, а не до страховика винуватця.

Для цього вам потрібно подати заяву своїй страховій компанії і підтвердити, що ви не зверталися до страховика винуватця. Страхова компанія розгляне вашу заяву та здійснить виплату, якщо: ви не є винуватцем ДТП, сума збитків не перевищує встановлені ліміти, шкода ТЗ не була завдана іншими обставинами (наприклад, стихійним лихом).

Оформіть Автоцивілку ОСЦПВ онлайн – швидко, зручно та без зайвих клопотів!

Шість простих кроків, як оформити поліс за кілька хвилин з будь-якої точки України 24/7/365:

Надійний страховий захист – купіть поліс ОСЦПВ вже сьогодні!

Поліс ОСЦПВ – ваша гарантія спокою та фінансової безпеки на дорозі. Не варто відкладати з його придбанням. Краще подбати про це вчасно, щоб бути впевненими у своїй безпеці і безпеці інших учасників дорожнього руху. Зверніться до ВІДІ-Страхування та придбайте поліс Автоцивілки вже сьогодні! 

Автоцивілка ОСЦПВ без прихованих платежів!

Щоб серед безлічі пропозицій вибрати саме ту, що не містить прихованих платежів, слідуйте нашим рекомендаціям:

Потрапили в ДТП? Дійте правильно! Інструкція від ВІДІ-Страхування

Якщо ви потрапили в ДТП, перш за все, не панікуйте! Зберігайте спокій та дійте чітко за планом. Ось кілька важливих кроків, які необхідно виконати:

"ВІДІ-Страхування" завжди поруч зі своїми клієнтами у складних ситуаціях. Надаємо кваліфіковану підтримку у вирішенні питань, пов'язаних з ДТП. Наші фахівці проконсультують вас щодо подальших дій, допоможуть зібрати необхідні документи та організують проведення експертизи для оцінки збитків.

Як заощадити на ОСЦПВ? Дізнайтеся, що впливає на ціну поліса!

На вартість поліса обов’язкового страхування авто впливає безліч факторів. Серед них:

Щоб заощадити на ОСЦПВ:

Змінили власника авто? Дізнайтеся, чи потрібно переоформлювати ОСЦПВ!

Згідно з законодавством України, у разі зміни власника транспортного засобу, страховий поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності зберігає свою чинність до закінчення терміну його дії. Це означає, що новий власник автомобіля може користуватися полісом, оформленим на попереднього власника, до моменту закінчення його терміну дії.

Проте, є один важливий нюанс. Хоча сама страховка залишається чинною, права та обов'язки страхувальника переходять до особи, яка прийняла транспортний засіб у свою власність. Тобто, новий власник авто стає повноправним страхувальником за цим полісом.

Ваш поліс ОСЦПВ завжди під рукою – переглядайте його в застосунку Дія!

Якщо ви маєте активний поліс ОСЦПВ, інформація про нього автоматично з'явиться у вашому застосунку “Дія”. Вам не потрібно сканувати документи або завантажувати їх окремо. Дані підтягуються з бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

Збільшіть ліміт виплат по Автоцивілці та відчуйте повний захист!

Збільшення ліміту виплат за Автоцивілкою – ваша фінансова подушка безпеки у разі серйозної ДТП. За невелику додаткову плату ви отримуєте значно більший рівень захисту й можете бути впевнені, що ваші гроші не постраждають через непередбачувані обставини.

Страхові виплати по ОСЦПВ: коли і скільки ви отримаєте?

Зазвичай страхова компанія має 60 днів, щоб прийняти рішення щодо виплати. Цей термін починається з моменту, коли ви подали заяву та всі необхідні документи. Але іноді трапляються ситуації, коли цього часу недостатньо. Наприклад, якщо потрібно провести експертизу або дослідження, щоб з'ясувати причини і обставини ДТП. Тоді термін може бути продовжено до 90 днів.

Якщо ж ваша страхова компанія збанкрутувала або її ліцензію анульовано, МТСБУ здійснить виплату за її полісами. Проте, цей процес затягнеться до завершення всіх судових процедур та офіційного визнання компанії банкрутом.

Страхова компанія оплатить ремонт вашого авто в межах страхової суми. Якщо ваша машина молодша за 5 років, ремонт повинні робити з використанням нових оригінальних запчастин. Для старших авто можуть використовуватися аналоги.

Страхова переказує кошти безпосередньо на СТО, де ремонтується автомобіль. Проте, якщо ви хочете отримати виплату на свій рахунок, страхова піде вам назустріч. Окремий випадок – якщо авто ще на гарантії або йому менше 5 років. Тоді ви маєте право вимагати ремонту на СТО, авторизованій виробником.

Автострахування ОСЦПВ у вашому місті – найкращі пропозиції від ВІДІ-Страхування!

Вибираючи страхову компанію, кожен водій прагне отримати найкращі умови і сервіс. "ВІДІ-Страхування" – саме та компанія, яка поєднує в собі багаторічний досвід, професіоналізм та індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Ми пропонуємо широкий спектр страхових послуг, включаючи ОСЦПВ. У нас ви знайдете різноманітні програми страхування авто, які відповідають вашим потребам та фінансовим можливостям (КАСКО, автоцивілка, добровільне страхування, автогарантія).

Чому ОСЦПВ вигідно купувати саме у ВІДІ-Страхування? Дізнайтеся зараз!

Запитання-відповіді ОСЦПВ

Що таке автоцивілка?

Автоцивілка (ОСЦПВ) – це обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Наразі в Україні діє система прямого врегулювання страхових випадків за Автоцивілкою. Це означає, що якщо ви постраждали в ДТП, ви можете звертатися за компенсацією безпосередньо до своєї страхової, а не до страховика винуватця. ОСЦПВ захищає вас від фінансових витрат, пов'язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної іншим учасникам дорожнього руху внаслідок автопригоди, за яку ви несете відповідальність.

Скільки коштує страховка на автомобіль?

Страхові компанії мають право самостійно встановлювати тарифи на Автоцивілку. Ціни можуть відрізнятися залежно від того, як кожна компанія оцінює ризики. При розрахунку ціни, страховик може враховувати вашу історію водіння. Якщо у вас були аварії з вашої вини, ціна страховки може бути вищою.
Щодо пільг, всі пільговики зобов'язані купувати поліс, але для них передбачена знижка 50%. До пільгових категорій належать учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, учасники війни, особи з інвалідністю I та II груп, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи I та II категорій, а також пенсіонери.  Проте, знижка діє не для всіх автомобілів, а лише для тих, об'єм двигуна яких не перевищує 2500 см3, або потужність електродвигуна не більше 100 кВт.

Що включає в себе поліс Автоцивілки?

Поліс ОСЦПВ компенсує збитки, які ви можете завдати іншим людям або їхньому майну у разі ДТП, де ви є винуватцем:
шкоду, завдану здоров'ю (витрати на лікування постраждалих, їхню реабілітацію тощо);
шкоду, завдану майну (ремонт або відновлення пошкоджених автомобілів, іншого майна).

Як визначити розмір страхового відшкодування по Автоцивілці?

З 1 січня 2025 року максимальна сума, яку виплатить страхова компанія за шкоду, заподіяну в дорожньому інциденті, становить:
За шкоду життю та здоров'ю: 500 тисяч гривень на одну особу та 5 мільйонів гривень на один страховий випадок (незалежно від кількості постраждалих). Тобто, якщо постраждало кілька людей, кожен отримає компенсацію в межах 500 тисяч гривень, але загальна сума виплат за цей випадок не перевищить 5 мільйонів гривень.
За шкоду майну: 250 тисяч гривень на одну особу та 1,25 мільйона гривень на один страховий випадок. Аналогічно до попереднього пункту, кожен потерпілий отримає відшкодування в межах 250 тисяч гривень, але загальна сума виплат за один випадок не перевищить 1,25 мільйона гривень.

Електронний чи паперовий поліс Автоцивілки: в чому різниця?

Електронний і паперовий поліси Автоцивілки мають однакову юридичну силу, але відрізняються за формою та зручністю використання. Електронний завжди під рукою, у вашому смартфоні, його неможливо загубити чи підробити, адже він зберігається в базі даних МТСБУ. Оформити його можна миттєво онлайн, не виходячи з дому. Паперовий поліс не залежить від технічних факторів, його можна роздрукувати та зберігати у зручному місці. Проте, є ризик загубити або пошкодити паперовий поліс. 
Зверніть увагу! З 2026 року всі поліси ОСЦПВ будуть виключно електронними. Вся інформація про кожен поліс зберігатиметься в єдиній базі даних МТСБУ. Без цього запису поліс не буде дійсним. 2025 рік – перехідний період. Протягом цього року можна буде оформлювати страховку як в електронному, так і в паперовому вигляді.

Як перевірити дійсність поліса Автоцивілки?

Зайдіть на сайт МТСБУ та скористайтеся сервісом перевірки. Введіть номер поліса або державний номер автомобіля.
Якщо ваш поліс є в "Дії", це гарантує його дійсність.
Зателефонуйте або напишіть своїй страховій компанії та попросіть підтвердження дії поліса.

Чи мають право поліцейські перевіряти наявність полісу Автоцивілки?

Чинним законодавством передбачено, що поліція може перевірити ваш страховий поліс під час складання протоколу, коли ви порушили ПДР або потрапили в ДТП. За новими правилами, поліцейські мають право перевіряти наявність у вас ОСЦПВ й в інших випадках:
Регулювання руху. Якщо поліцейський регулює дорожній рух, він може попросити вас пред'явити страховий поліс.
Контроль за дотриманням ПДР. Під час звичайної перевірки документів поліцейський може перевірити і ваш поліс Автоцивілки.
Контроль за використанням авто. Якщо у поліцейського є сумніви щодо правомірності використання вашого автомобіля, він може перевірити й наявність страховки.
Окрім того, перевірка страховки може здійснюватися автоматично за допомогою камер відеофіксації. 

Куди приходить поліс після оплати?

Якщо ви оформили електронний поліс Автоцивілки онлайн, то після успішної оплати він зазвичай надходить на вашу електронну пошту, яку ви вказали під час оформлення. Деякі страхові компанії також можуть надсилати SMS-повідомлення з посиланням на ваш поліс. А ще інформація про ваш поліс автоматично з'являється в базі даних МТСБУ. Ви можете перевірити її на сайті МТСБУ або у застосунку "Дія".

Що робити, якщо поліс не надійшов на електронну пошту після оплати?

Загляньте в папку "Спам". Іноді листи потрапляють туди помилково.
Перевірте правильність написання e-mail. Можливо, ви допустили помилку при вказанні адреси.
Зачекайте трохи. Іноді обробка даних може зайняти деякий час.
Зв'яжіться зі страховою компанією. Зателефонуйте або напишіть їм, щоб дізнатися про статус вашого поліса.
Перевірте інформацію на сайті МТСБУ. Можливо, ваш поліс вже є в базі даних.

Як додати поліс Автоцивілки до застосунку «Дія»?

Зазвичай, якщо ваш поліс дійсний і дані про нього є в базі МТСБУ, він має з'явитися в застосунку автоматично, після вашої авторизації. Якщо ж цього не сталося, можливо, варто трохи зачекати – інформація може оновлюватися із затримкою.

Що робити, якщо поліс не відображається в додатку «Дія»?

Перевірте, чи правильно вказаний VIN-код вашого автомобіля в особистому кабінеті. Іноді трапляються технічні збої. Спробуйте оновити застосунок або перезавантажити телефон. Якщо ж нічого не допомагає, зверніться до своєї страхової компанії або в службу підтримки "Дія". Вони обов'язково вам допоможуть!

Як відновити втрачену електронну копію поліса Автоцивілки?

Зайдіть на сайт МТСБУ. Там є спеціальний сервіс для перевірки та відновлення полісів. Введіть номер свого автомобіля або інші дані, і ваш поліс знайдеться.
Якщо ваш поліс є в "Дії", просто зайдіть в застосунок та перегляньте свої документи.
Зателефонуйте або напишіть своїй страховій компанії. Вони нададуть вам копію поліса.

Чи діє поліс ОСЦПВ за кордоном?

За законом, є два види договорів Автоцивілки:
Для поїздок Україною. Цей поліс діє тільки на території нашої країни. Він підійде для тих, хто не планує виїжджати за кордон на автомобілі.
Для подорожей за кордон. Міжнародний договір, так звана "Зелена картка", діє на території країн-членів міжнародної системи автомобільного страхування. Він дозволяє вам подорожувати за кордон на автомобілі та бути впевненими у своєму страховому захисті.  Умови й перелік країн, де діє "Зелена картка", вказуються у страховому сертифікаті.

Як повідомити про страховий випадок за Автоцивілкою?

Зателефонуйте до своєї страхової компанії. Номер телефону шукайте на полісі Автоцивілки. Розкажіть оператору, що сталося: де, коли, за яких обставин. Важливо надати максимум деталей. Не забудьте також записати контакти інших учасників ДТП та свідків, якщо вони є. І найголовніше – зберігайте спокій! Страхова компанія вам допоможе.

Який мінімальний термін дії автоцивілки в Україні?

В Україні зазвичай поліс оформлюється на рік. Але є й винятки. Можна оформити договір страхування на 15 днів для автомобілів, які ще не зареєстровані або ж для транзитних транспортних засобів. Іноді можна зустріти поліси на 6 місяців для ТЗ, які використовуються тимчасово. Але це скоріше виняток, ніж правило.

Що впливає на вартість страхового полісу Автоцивілки?

Кожна страхова компанія має право самостійно встановлювати ціни на Автоцивілку. Тому ціни можуть відрізнятися. На формування вартості впливає багато факторів, і один з них – це ваша історія водіння. Якщо ви часто потрапляли в ДТП, особливо з вашої вини, страхова компанія може вважати вас "ризиковим" клієнтом, і, відповідно, ціна страховки для вас буде вищою.