Укладення договору страхування КАСКО
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
• водійські права осіб, допущених до управління автомобілем;
• паспорт;
• ідентифікаційний номер платника податків.
• Можна, але при настанні страхового випадку страхова виплата буде розрахована прямо пропорційно по відношенню до страхової суми, в даному випадку - 50%.
• Буде, якщо Ви вкажете усе встановлене устаткування в якості додаткового устаткування в договорі страхування і сплатите додаткову страхову премію.
Для Клієнтів "ВІДІ-СТРАХУВАННЯ" за умовами договору страхування КАСКО компенсуються:
• послуги евакуації автомобіля з місця ДТП (вартістю до 500 грн);
• вартість отримання усіх необхідних довідок з компетентних органів, необхідних для підтвердження заявленого страхового випадку;
• послуги проведення експертизи з визначення збитку, нанесеного транспортному засобу, якщо проведення і оплата експертизи узгоджені із Страховиком;
• витрати на визначення вартості і обсягу відновлювально-ремонтних робіт застрахованого автомобіля станцією технічного обслуговування, визначеною згідно з умовами договору страхування.
• Агрегатна страхова сума – означає, що загальна сума виплаченого за Договором страхового відшкодування не може перевищувати страхову суму, встановлену в договорі страхування.
• Неагрегатна страхова сума - означає, що після виплати страхового відшкодування страхова сума (ліміт відшкодування за Договором) не зменшується на суму сплаченого страхового відшкодування.
• Так, це можливо. Але звертаємо Вашу увагу, що ризик "викрадення" не покривається договором страхування КАСКО до постановки автомобіля на облік.
• Так, за програмою страхування "Повне КАСКО" цей ризик покривається.
• При продажу застрахованого автомобіля договір страхування автоматично припиняє свою дію. Якщо Ви хочете переоформити договір КАСКО на нового власника автомобіля, цю можливість треба погоджувати із страховою компанією до продажу автомобіля.
• Так, це можливо. Договір страхування КАСКО за погодженням сторін може бути оформлений на термін до одного року, один рік або більше одного року. Конкретний термін дії договору страхування КАСКО вказується в договорі страхування.
• У "ВІДІ-СТРАХУВАННЯ" до страхування по КАСКО приймаються автомобілі віком до 7 років.
• Так. При необхідності наш фахівець із страхування готовий під'їхати до Вас для укладення договору страхування.
Страховой случай и выплата страхового возмещения по договору страхования КАСКО
• Так, виплатить, але тільки за умови, якщо водій вписаний в договір страхування і має законні підстави для управління транспортним засобом (ТЗ), або в договорі Вами вибрана умова «Допущення до управління застрахованим ТЗ всіх осіб, які мають посвідчення водія відповідної категорії та законні підстави користування та керування цим транспортним засобом».
• Згідно з умовами договору страхування, при втраті оригіналу свідоцтва про реєстрацію застрахованого автомобіля (техпаспорт), а також ключа від автомобіля і пульта (ключа) управління протиугінною системою автомобіля, необхідно оперативно надати інформацію в страхову компанію.
Для Клієнтів «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» компенсуються витрати, підтверджені документально:
• послуги евакуації автомобіля з місця ДТП (вартістю до 500 грн);
• вартість отримання усіх необхідних довідок з компетентних органів, необхідних для підтвердження заявленого страхового випадку;
• послуги проведення експертизи з визначення збитку, нанесеного транспортному засобу, якщо проведення і оплата експертизи узгоджені із страховою компанією;
• витрати на визначення вартості і обсягу відновлювально-ремонтних робіт застрахованого автомобіля станцією технічного обслуговування, визначеною згідно з умовами договору страхування.
• Згідно з умовами договору страхова компанія має право отримати у власність деталі, по яких страхове відшкодування виплачено в повному обсязі відповідно до їх вартості.
• За стягненням франшизи зі сторони винуватця Ви можете звернутися до винуватця ДТП або в страхову компанію винуватця за його договором обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
• Франшиза - частина збитків, яка не відшкодовується страховою компанією. Франшиза встановлюється в грошовому еквіваленті або у відсотках від страхової суми. Розмір франшизи вибирається Страхувальником при укладенні договору. При виборі франшизи, що дорівнює нулю, страхове відшкодування не зменшуватиметься на суму франшизи при кожній виплаті.
• Якщо застрахований по КАСКО автомобіль є заставним майном банку, то тільки банк, як вигодонабувач, приймає рішення, куди перерахувати страхове відшкодування.
• Так робити не можна. Кожного разу при настанні страхового випадку (при отриманні будь-якого ушкодження автомобіля) Ви повинні повідомляти страхову компанію і діяти відповідно до умов договору страхування.
• Для того, щоб уберегти себе і пасажирів від цих витрат, необхідно мати договір страхування від нещасних випадків на транспорті.
Автоцивілка (обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів / ОСЦПВВНТЗ)
Страхова компанія після виплати страхового відшкодування потерпілій особі має право подати регресний позов проти страхувальника або водія транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортної пригоди, за умови, якщо він не повідомив страхову компанію у строки та за умов, визначених у п. 33.1.2. Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» («33.1. У разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов’язаний: [...] 33.1.2. вжити заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;»).
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від даного виду страхування на території України звільняються:
• Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом.
• Інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності.
Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) у порядку, згідно з цим Законом. Звертаємо Вашу увагу, що згідно з п. 2.1. Правил дорожнього руху водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) на території України, повинні мати при собі відповідні документи (посвідчення). Розмір страхового платежу за одним договором ОСЦПВВНТЗ зменшується на 50% за умови, що страхувальником є громадянин України: • Учасник війни.
• Інвалід II групи.
• Особа, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, I або II категорії.
• Пенсіонер.
При цьому транспортний засіб повинен мати робочий об’єм двигуна до 2500 кубічних сантиметрів включно і належати цьому громадянину на правах власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до цих категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.
Договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, що підлягають обов’язковому технічному контролю відповідно до Закону України «Про дорожній рух», укладаються страховиками за умови проходження зазначеними транспортними засобами обов’язкового технічного контролю, якщо вони згідно з протоколом перевірки технічного стану визнані технічно справними. Такі договори укладаються на термін, що не перевищує терміну чергового проходження транспортним засобом обов’язкового технічного контролю, відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух». Згідно із Законом України «Про дорожній рух» обов’язковому технічному контролю не підлягають:
1. легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби — незалежно від строку експлуатації;
2. легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них — із строком експлуатації до двох років.
Згідно зі ст. 37 Закону України «Про дорожній рух» забороняється експлуатація транспортних засобів без чинного на території України поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ). Також згідно з Правилами дорожнього руху поліс ОСЦПВВНТЗ входить до переліку документів, які водій завжди повинен мати при собі при здійсненні поїздки. При цьому водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні документи (посвідчення). Згідно зі ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки поліс ОСЦПВВНТЗ, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн). Згідно з пп. 38.2. — 38.2.1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) після виплати страхового відшкодування потерпілій особі має право подати регресний позов власнику, водієві транспортного засобу, що послужив причиною дорожньо-транспортної пригоди, який не застрахував свою цивільно-правову відповідальність, крім осіб, звільнених від даного виду страхування на території України (учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом; інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, який належить інваліду I групи, у його присутності).
Для оформлення поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) необхідні наступні документи та інформація:
Для страхувальника-фізособи:
• паспорт;
• ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
• протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, якщо транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному контролю.
Для страхувальника-юрособи:
• назва;
• код ЄДРПОУ;
• фактичне місце розташування;
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
• протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, якщо транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному контролю.
У цьому випадку страховик здійснить виплату страхового відшкодування потерпілій особі, а після виплати має право подати регресний позов проти страхувальника або водія транспортного засобу, який став причиною дорожньо-транспортної пригоди.
Так, відповідно до ст. 18 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», дія договору обов’язкового страхування може бути достроково припинена за ініціативою страхувальника:
1. на письмову вимогу страхувальника, про що він зобов’язаний повідомити страховика не пізніше ніж за 30 днів до дати припинення дії договору страхування та надати оригінал поліса страховику;
2. у разі виходу транспортного засобу з власності страхувальника проти його волі або знищення транспортного засобу;
3. на інших підставах, передбачених законом.
У разі дострокового припинення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) страховик вилучає страховий поліс та анулює його. За умови відсутності виплат страхового відшкодування за цим договором страховик повертає страхувальнику частину страхового платежу, яка обчислюється пропорційно періоду страхування, що залишився до закінчення терміну дії договору, з утриманням у передбачених законом випадках понесених витрат на ведення справи, але не більше 20 відсотків цієї частки.
Якщо відмова страхувальника від договору обумовлена порушенням умов договору страховиком, такий страховик повертає страхувальнику сплачені ним страхові платежі в повному обсязі.
Так, можна.
Це:
• Оригінал договору страхування (поліс). Поліс видається Страхувальнику тільки після оплати ним страхового платежу.
• Стікер. До кожного полісу видається один стікер. При втрати стікера дублікат не видається.
• Європротокол. До кожного полісу видається один бланк європротоколу. Європротокол видається повторно за письмовою заявою страхувальника у разі його втрати, використання і т.п.
Якщо Ви вважаєте, що ліміт відповідальності з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) занадто малий, Ви можете скористатися добровільним страхуванням цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. При цьому важливо відзначити, що добровільне страхування не замінює обов’язкове, а тільки доповнює: при настанні страхового випадку в дію вступає поліс ОСЦПВВНТЗ. Якщо розмір претензій від постраждалих осіб є більшим, ніж максимальний розмір виплат за полісом ОСЦПВВНТЗ, відсутня сума виплачується за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту.
Не знайшли відповіді на запитання? Задайте його нам і ми швидко допоможемо Вам!